ONLINE VÝUKA
02.04.2020 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

Informace pro žáky a rodiče - rozvrh a pravidla

Vážení rodiče, milí žáci,
v tomto týdnu (30. 3. - 1. 4.) probíhá ve všech předmětech zkušební online výuka v systému Teams. Protože se propojení daří a výuka tímto způsobem se jeví efektivní, zavádíme ji od příštího týdne s pevným rozvrhem a stanovenými pravidly.
Naším cílem je, aby většinu práce udělali se žáky učitelé a na rodičích zůstávala pouze zodpovědnost za to, aby se žák výuky účastnil a nikoli nutnost vysvětlovat látku a přímo se podílet na školní práci (toto se týká spíše 2. stupně, žáci 1. stupně se bez pomoci rodičů neobejdou).

ROZVRHY jednotlivých tříd na třídní tabuli nebo zde:

PRAVIDLA online výuky:
- Výuka je pro žáky povinná, pokud se žák výuky neúčastní, je povinen si učivo doplnit a vypracovat zadané úkoly samostatně. (Žádáme rodiče, aby zajistili účast žáků na hodině, vyučování nezačíná dříve než 9 hodin.)
Učitel zaznamenává docházku žáků a aktivita bude zahrnuta do závěrečného hodnocení. Pokud se žák nemůže výuky zúčastnit ze závažných důvodů (lékař, nemoc, momentální technické problémy), omluví jeho nepřítomnost rodič.

- Vyučovací hodina trvá 45 minut a začíná vždy v celou hodinu podle rozvrhu. Učitel může část hodiny využít pro samostatnou práci žáků, kterou vypracují pod jeho vedením. Žáci si na výuku připraví učebnice, sešity, psací potřeby, případně další dle zadání učitele.

- Žáci systém Teams používají pouze pro výuku, nevkládají do systému nic, co se netýká učiva.

- Hodnocení práce bude spíše motivační, žáci můžou být hodnoceni jedničkou za aktivní účast v hodině, reálně za vypracované testy a jiné práce. Vyučující si budou práce žáků zakládat pro případné použití ke klasifikaci na konci školního roku. V hodnocení by se pak měly promítnout výkony žáka v průběhu 2. pololetí, aktivita na online hodinách a písemné práce z tohoto období. Motivační hodnocení může přispět ke zlepšení či zhoršení známky cca o jeden stupeň.

Vyučovací hodina může "odpadnout" v případě závažných technických problémů na straně vyučujícího.

Ještě informace pro konec příštího týdne - 9. a 10. 4 a dále v pondělí 13. 4. se výuka nekoná - jsou velikonoční prázdniny a státní svátky. Ostatní dny v těchto týdnech rozvrh platí a výuka se koná.