Vítání občánků
Zahájili jsme školní rok
slavnostně a společně
Seznam sešitů a Vv pomůcek
pro žáky, kteří si sešity a Vv pomůcky pořizují sami
05.08.2017

POKOS ve škole
27.02.2017 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová fotky Tisk
Název akce:POKOS ve škole
Termín konání:13.02.2017

aneb Den s Armádou České republiky

V letošním školním roce jsme se zapojili do vzdělávacího programu POKOS - tedy Příprava občanů k obraně státu. Oslovili jsme Armádu ČR, která tento program zajišťuje, a v únoru do naší školy zavítali vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.
Celodenní program byl pro děti atraktivní, protože informace o práci Armády ČR byly prezentovány interaktivně a doplněny množstvím praktických ukázek (ukázka výbavy vojáka s možností vyzkoušení některých jejích součástí či pomůcek jako např. brýlí pro noční vidění, neprůstřelné vesty aj.). Po teoretické části následovala praktická ukázka práce chemiků - seznámení s přístroji, které odhalují chemické látky v ovzduší či speciálním oblečením, které si děti opět mohly vyzkoušet.
Pak svou práci a vybavení předvedli záchranáři. Tady žáci využili znalostí, které mají z výuky, odpovídali na otázky ze zdravovědy, pocvičili se v poskytování první pomoci. Výborně reagovala zejména žákyně 7. ročníku Natálie P., která si vysloužila pochvalu i od odborníků.
Na závěr si děti venku prohlédly vojenská auta - chemické a sanitu.
Žáci byli ze setkání s vojáky nadšeni a i vojáci nás potěšili konstatováním, že naši žáci projevovali zájem o problematiku a byli ukáznění, což podle jejich zkušeností není ve školách samozřejmostí.
Příspěvek o realizaci tohoto programu na několika školách včetně té naší uveřejnila na stránkách věnovaných POKOS i Armáda ČR. Jsou zde dokonce i fotografie přímo z naší školy. Najdete zde.