Technické hry
Družstvo naší školy se zúčastní i letošního ročníku, který se uskuteční 21. 11. v Litoměřicích
18.11.2017
Plavání se blíží
Pro žáky 3. a 4. ročníku
15.11.2017
Divadelní představení Potrestaná liška
Potrestaná liška
Litoměřická NEJ
Projekt Litoměřická NEJ
05.11.2017
Úkoly pro osmáky
USTAVUJÍCÍ SCHŮZE
Ustavující schůze SRPŠ

POKOS ve škole
27.02.2017 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová fotky Tisk
Název akce:POKOS ve škole
Termín konání:13.02.2017

aneb Den s Armádou České republiky

V letošním školním roce jsme se zapojili do vzdělávacího programu POKOS - tedy Příprava občanů k obraně státu. Oslovili jsme Armádu ČR, která tento program zajišťuje, a v únoru do naší školy zavítali vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.
Celodenní program byl pro děti atraktivní, protože informace o práci Armády ČR byly prezentovány interaktivně a doplněny množstvím praktických ukázek (ukázka výbavy vojáka s možností vyzkoušení některých jejích součástí či pomůcek jako např. brýlí pro noční vidění, neprůstřelné vesty aj.). Po teoretické části následovala praktická ukázka práce chemiků - seznámení s přístroji, které odhalují chemické látky v ovzduší či speciálním oblečením, které si děti opět mohly vyzkoušet.
Pak svou práci a vybavení předvedli záchranáři. Tady žáci využili znalostí, které mají z výuky, odpovídali na otázky ze zdravovědy, pocvičili se v poskytování první pomoci. Výborně reagovala zejména žákyně 7. ročníku Natálie P., která si vysloužila pochvalu i od odborníků.
Na závěr si děti venku prohlédly vojenská auta - chemické a sanitu.
Žáci byli ze setkání s vojáky nadšeni a i vojáci nás potěšili konstatováním, že naši žáci projevovali zájem o problematiku a byli ukáznění, což podle jejich zkušeností není ve školách samozřejmostí.
Příspěvek o realizaci tohoto programu na několika školách včetně té naší uveřejnila na stránkách věnovaných POKOS i Armáda ČR. Jsou zde dokonce i fotografie přímo z naší školy. Najdete zde.