Projekt Ajaxův zápisník
Šesťáci na výletě
Navštívili jsme Úštěk
23.06.2017
Třeťáci a čtvrťáci oslavili Den dětí v kině
ŠMOULOVÉ: ZAPOMENUTÁ VESNICE
01.06.2017
NÁVŠTĚVA DIAKONIE
31.5.2017 navštíví čtvrťáci Diakonii v Litoměřicích.
Přijatí žáci
Výsledky zápisu do základní školy
Den matek
Dne 17. 5. 2017 v 16,00 hod se sejdeme na zámku v Ploskovicích a společně oslavíme Den matek.
12.05.2017
Velikonoce v Ploskovicích
Práce dětí Základní školy
12.05.2017
Návštěva knihovny
"LITOMĚŘICKÉ POVĚSTI"
25.04.2017
Úkoly pro sedmáky
Český jazyk + OV aktualita
09.09.2016

Vrátili jsme se ze školy v přírodě
17.06.2017 Mgr. Iveta Šteiglová fotky Tisk
Název akce:Ozdravný pobyt v Jizerských horách
Termín konání:05.06.2017
Místo konání:Albrechtice v Jizerských horách

Ozdravný pobyt v Jizerských horách

Od 5.6. do 9.6. jsme pobývali s žáky z 1. stupně v jednom z nejčistším prostředí České republiky v Albrechticích v Jizerských horách. Hned po příjezdu jsme prozkoumávali velké množství turistických tras.

Prohlédli jsme si Mauzoleum, Kapličku Panny Marie na Mariánské hoře, Kostel sv. Františka.

Navštívili jsme Muzeum výroby hraček v Jiřetíně pod Bukovou.
Během prohlídky jsme poznávali výrobní proces hraček, který má více jak stoletou tradici. Spatřili jsme historické stroje, dobové hračky i současnou tvář továrny. Pro žáky byla připravená kreativní dílna, kde si vyráběli hračku dle své fantazie.

Cestou z muzea nás zastihla bouřka a dešťová nadílka. Provazy vody šly snad i ze zdola. Zmoklí jsme přiběhli na chatu. Naši žáci prokázali výdrž a odvahu a zachovávali si neustále humor. Velké poděkování patří panu majiteli, který se o nás velice dobře staral, okamžitě roztopil krb a zajistil sušení věcí a teplo. A tak jsme poznali nevyzpytatelnost hor.

Výlet na Tanvaldský Špičák - tam jsme se vydali po Černé sjezdovce....opět malé dobrodružství....cesta byla víc než do kopce.... Nadmořská výška činí 803 metrů a na samotném vrcholu Tanvaldského Špičáku stojí kamenná rozhledna postavená v roce 1909. Samotná rozhledna je umístěna ve výšce 14 metrů.
Vede na ni celkem 69 schodů. Odměnou za výstup nám byl nádherný kruhový výhled po celých Jizerských horách, přes Krkonoše a Černou studnici až po Ještědský hřeben.

Jedna z našich cest vedla na Mariánské schody

Na východní části Mariánské Hory byly postaveny kamenné schody spojující městys Desná a Mariánskou Horu.
Říká se, že schodů bylo stejně jako dní v roce. To pramení z pověsti, která praví, že každý den čert položil jeden kámen.

Schody byly postaveny původními osadníky Mariánské Hory, kteří si takto podstatně zkrátili cestu do oblasti Bílé Desné, kde se nacházelo nespočet brusíren skla a pil.

Naše pěší výlety byly zpestřovány hrami v lese. Nejoblíbenější hra: Bouřka, Kolíček, Strážce.

Pobyt rychle utekl a nastalo závěrečné rozloučení, opékání špekáčků a diskotéka.

Penzion byl malebný a i prostředí nabízelo žákům všestranné vyžití. Před penzionem si děti mohly zaskákat na trampolíně, kluci zahrát fotbal a děvčata našla vyžití v zahradním domečku. Pan majitel nám připravil výborný pobyt včetně domácí stravy.