Vítání občánků
Zahájili jsme školní rok
slavnostně a společně
Seznam sešitů a Vv pomůcek
pro žáky, kteří si sešity a Vv pomůcky pořizují sami
05.08.2017

Šesťáci na výletě
23.06.2017 Ing. Jan Kubů fotky Tisk
Název akce:Výlet 6. třída
Termín konání:23.06.2017
Místo konání:Úštěk
Vedoucí:Ing. Jan Kubů
Odjezd:7:40 Ploskovice
Příjezd:13:26 Ploskovice
- pokud je příjezd stanoven mimo školní budovu a čas vyučování, vyzvednou si rodiče žáka osobně, případně písemně sdělí vedoucímu akce, že žák může odejít z místa příjezdu sám nebo jméno osoby, která ho může vyzvednout
Harmonogram:Dle propozic

Navštívili jsme Úštěk

Jeden z posledních školních dnů jsme využili k návštěvě historického Úštěku. Naše první kroky vedly do sklářské dílny, která ve městě funguje od roku 2014. Pan Robert Douša s partnerkou tu vyrábí krásné výrobky z lesního skla. Jedná se o ruční práci prováděnou podle středověké technologie. Během hodiny mistr sklář dětem předvedl výrobu sklenice, džbánu a karafy. Práce u pece není žádný med, ale výsledek stojí za to.

Pochopitelně jsme také navštívili Muzeum čertů, které je nejznámější atrakcí v Úštěku.

Cestou zpět na nádraží jsme se zastavili v soukromém muzeu historických pohlednic z Úštěcka. Pan Bohuslav Košťál muzeum vybudoval a provozuje ve svém domě. Dětem ochotně řekl něco z historie města.