Vítání občánků
Zahájili jsme školní rok
slavnostně a společně
Seznam sešitů a Vv pomůcek
pro žáky, kteří si sešity a Vv pomůcky pořizují sami
05.08.2017

Obecné informace o školské radě aneb Co nám ukládá zákon

Školská rada se v souladu se školským zákonem (561/2004) zřizuje při základní škole jako orgán umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům, zřizovateli a dalším podílet se na správě školy. Funkční období členů školské rady je tři roky. Rovnoměrně jsou zastoupeni zákonní zástupci, pedagogičtí pracovníci a zástupci zřizovatele. Školská rada zasedá nejméně dvakrát ročně a vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů, schvaluje výroční zprávu o činnosti školy, školní řád, pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků, projednává návrhy rozpočtu, inspekční zprávy a podává podněty řediteli školy, zřizovateli a dalším.

Školská rada Základní školy v Ploskovicích byla zřízena Obcí Ploskovice po řádných volbách ke dni 20. 4. 2005.

Členové:

• Jaroslav Andrle za zákonné zástupce žáků, předseda školské rady