Provoz ŠD

Vážení rodiče, provozní dobu ŠD máme stanovenou podle současné potřeby žáků a rodičů (přizpůsobujeme se příjezdům a odjezdům autobusů a tomu, kdy rodiče své děti vyzvedávají). Pokud je pro Vás provozní doba nedostačující (např. z pracovních důvodů), kontaktujte přímo ředitelku organizace Mgr. Miroslavu Melicharovou (viz kontakty), situaci budeme řešit rozšířením provozní doby nebo individuálně, v každém případě péči o Vaše dítě zajistíme tak, aby to co nejvíce odpovídalo Vašim potřebám.

ŠD Ploskovice:
PO – PÁ 6.30- 7.45 a 11.35 – 15.30

Ve školní družině pracují dvě oddělení.. K pravidelné docházce do ŠD se mohou přihlásit děti z celého 1. stupně. Žáci 2. stupně se mohou přihlásit též k pravidelné docházce, případně se účastnit činností zájmových kroužků ŠD nebo i jednotlivých akcí, o které mají zájem.
Odchody dětí ze ŠD jsou individuální podle dohody s rodiči (rodiče uvedou na zápisním lístku, kdy a s kým bude žák ze ŠD odcházet. Každou odchylku od tohoto záznamu je nutno nahlásit písemně.)
Další informace týkající se provozu ŠD najdete v dokumentu Provozní řád ŠD.

Školní družina pracuje podle Rámcového plánu činnosti, jejími hlavními úkoly je zejména odstranění únavy ze školní výuky, vhodné využití volného času při hře a sportu a zapojení zájmových činností.

Co děláme v ŠD

Hlavní úkoly ŠD
  • odstranění únavy ze školní výuky – relaxace tělesná i duševní
  • vhodné využití volného času při hře a sportu