Vítání občánků
Zahájili jsme školní rok
slavnostně a společně
Seznam sešitů a Vv pomůcek
pro žáky, kteří si sešity a Vv pomůcky pořizují sami
05.08.2017

Omlouvání žáků

• Nepřítomnost žáka je vždy nutné omluvit písemně (v ŽK nebo v notýsku).
  • Pokud žák chybí, jsou rodiče povinni do tří dnů sdělit škole příčinu absence (ústně, písemně nebo telefonicky) a po návratu do školy je žák povinen do tří dnů předložit třídnímu učiteli písemnou omluvenku v ŽK. Po uplynutí této lhůty bude absence považována za neomluvenou.
  • Ve výjimečných případech může škola žádat doložení každé omluvenky lékařským potvrzením.
  • Uvolňování žáka v předem známých situacích:
    • jedna vyučovací hodina – žák předloží písemnou omluvenku vyučujícímu daného předmětu
    • jeden den – žák předloží písemnou omluvenku třídnímu učiteli
    • více než jeden den – žák předloží písemnou žádost rodičů o uvolnění řediteli školy
  • Pokud žák odchází ze školy v průběhu vyučování, musí předložit písemnou žádost rodičů, případně si ho rodiče vyzvedávají osobně. Z bezpečnostních důvodů škola neakceptuje telefonické žádosti o uvolňování žáků. Ve výjimečných případech může učitel požadovat, aby si rodiče žáka vyzvedávali pouze osobně.

Komunikace mezi školou a rodiči

• Schůze SRPŠ a třídní schůzky – každoročně v září, v listopadu a v dubnu.
  • Jednotliví vyučující nabízejí rodičům konzultační hodiny.
  • Schůzka rodičů s vyučujícími je možná kdykoli po telefonické domluvě nebo prostřednictvím žákovské knížky.
  • Individuální schůzku s vyučujícím si prosím vždy domluvte předem, vyučující se Vám nebude moci věnovat v době, kdy má vyučovací hodinu.

Školní poradenství

Při škole pracuje:

• Výchovný poradce
    • pomůže Vám, pokud má vaše dítě výchovné či vzdělávací problémy, podezření nebo prokázanou vývojovou poruchu učení nebo chování nebo naopak, pokud je Vaše dítě mimořádně nadané
    • odkáže Vás na další odborné poradenství (specializované poradny), pomůže Vám domluvit termín a vyřídit administrativní záležitosti
    • vycházejícím žákům pomůže při volbě budoucího studia, poskytne informace o středních školách
  • Školní metodik prevence – organizuje a zajišťuje akce podporující prevenci před návykovými látkami a před projevy šikanování apod.
    • můžete se na něj obrátit v případě, že problém tohoto charakteru zjistíte u svého dítěte
    Drogy - informace pro rodiče
    Šikana - informace pro rodiče

• Dyslektická ambulantní poradna
    • sem pravidelně docházejí žáci, kterým byla tato péče doporučena pedagogicko-psychologickou poradnou nebo speciálně pedagogickým centrem, případně žáci po domluvě školy s rodiči.
  • Logopedická poradna
    • péče se poskytuje jak dětem v MŠ, tak i žákům ZŠ.

Bezpečnost žáků

• Prosíme rodiče: připomínejte svým dětem, aby každý sebemenší úraz nebo nevolnost vždy nahlásili učiteli nebo vychovatelce.
  • Žádáme rodiče: zajistěte, aby žáci nenosili do školy předměty, které mohou být nebezpečné jejich spolužákům nebo i jim samotným (např. nože)
  • Prosíme rodiče: přijďte řešit přímo do školy každý projev společensky nebezpečného chování, které by souviselo s jejich dítětem nebo který zaznamenáte (šikanování, zneužívání návykových látek apod.)

Pohyb v areálu zámeckého parku

• Vzhledem k tomu, že se škola nachází v areálu Státního zámku Ploskovice, platí pro každého, kdo do tohoto areálu vstoupí, Návštěvní řád Státního zámku Ploskovice. V tomto případě zvláště důrazně upozorňujeme na zákaz vjezdu do zámeckého parku.