Vítání občánků
Zahájili jsme školní rok
slavnostně a společně
Seznam sešitů a Vv pomůcek
pro žáky, kteří si sešity a Vv pomůcky pořizují sami
05.08.2017

Školní zahrada

Ve školním roce 2012/2013 jsme za pomoci dotace od Ministerstva životního prostředí obnovili naši školní zahradu. Cílem bylo navázat na tradici zahrádkaření a přitom postavit zahradu na přírodních principech. Vytvořili jsme si příjemné prostředí pro venkovní výuku i konání školních a mimoškolních akcí.

Školní zahrada

Dnes na naší zahradě najdete kromě zeleninových záhonků také bylinkovou spirálu, ovocný sad, úkryty pro hmyz a drobné živočichy, řadu různých ovocných i okrasných keřů, ořešák, květinový záhon, ohniště a krásný altán, jehož dvě stěny jsou postaveny ze slámy a omítnuty hlínou.

Školní zahrada

Díky dalšímu grantu, tentokrát od Ústeckého kraje, jsme zakoupili nábytek pro přírodní učebnu, a tak se na zahradě učíme, pracujeme i bavíme. Do budoucna chceme kromě každoročního obdělávání záhonů vymýšlet a průběžně realizovat různá další vylepšení.

Projekt je financován z prostředků Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.
Ministerstvo životního prostředí
Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Základní škola a Mateřská škola Ploskovice, příspěvková organizace, okres Litoměřice a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.