Škola v přírodě v Kryštofově Údolí
Příjemný pobyt v Lužických horách
10.06.2024
Seznam přijatých žáků do 1. třídy.
Přijatí prvňáčci.
10.05.2024
Fond Sidus
Sbírka na pomoc nemocným dětem
08.05.2024
Rozpočet na rok 2024
Schválený rozpočet na rok 2024
05.01.2024
JEZERO MOST
Exkurze na jezero Most
19.09.2023
Nově nás můžete sledovat i na facebooku.
15.05.2023
Učíme Čtením a psaním ke kritickému myšlení
Naše škola byla vybrána do projektu manželů Kellnerových Pomáháme školám k úspěchu
16.09.2021

Školní zahrada

Ve školním roce 2012/2013 jsme za pomoci dotace od Ministerstva životního prostředí obnovili naši školní zahradu. Cílem bylo navázat na tradici zahrádkaření a přitom postavit zahradu na přírodních principech. Vytvořili jsme si příjemné prostředí pro venkovní výuku i konání školních a mimoškolních akcí.

Školní zahrada

Dnes na naší zahradě najdete kromě zeleninových záhonků také bylinkovou spirálu, ovocný sad, úkryty pro hmyz a drobné živočichy, řadu různých ovocných i okrasných keřů, ořešák, květinový záhon, ohniště a krásný altán, jehož dvě stěny jsou postaveny ze slámy a omítnuty hlínou.

Školní zahrada

Díky dalšímu grantu, tentokrát od Ústeckého kraje, jsme zakoupili nábytek pro přírodní učebnu, a tak se na zahradě učíme, pracujeme i bavíme. Do budoucna chceme kromě každoročního obdělávání záhonů vymýšlet a průběžně realizovat různá další vylepšení.

Projekt je financován z prostředků Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.
Ministerstvo životního prostředí
Tento dokument byl vytvořen za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Základní škola a Mateřská škola Ploskovice, příspěvková organizace, okres Litoměřice a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.