Vítání občánků
18.09.2018
Zahajujeme činnost STŘEDISKA VOLNÉHO ČASU
Matematická olympiáda
Aktuální informace pro tento školní rok
09.09.2018
100. výročí založení naší školy
květen 2019
06.09.2018
Výstup na Liščín
Pátráme po památníku k 10. výroční vzniku Československé republiky
06.09.2018
Vítejte ve škole
ve školním roce 2018/2019
05.09.2018

Zájmová činnost

Vzhledem k tomu, že do naší školy většinou děti dojíždějí z okolních obcí, snažíme se, aby nemusely po skončení vyučování čekat na autobus a nabízíme každoročně okolo 15 zájmových útvarů, které mohou děti navštěvovat v ranních nebo odpoledních hodinách. Jsme si vědomi, že naši žáci mají ztíženou možnost dojíždět za zájmovou činností do města, a proto jim nabízíme kroužky v oblastech jazykové, hudební, sportovní a pohybové, dramatické a dalších podle jejich zájmu. Zájmové útvary vedou vyučující, kroužky v rámci ŠD vychovatelky a některé další pak i rodiče žáků nebo občané z regionu.

Nabídka kroužků se rok od roku vyvíjí a mírně mění, v současné době pracují tyto kroužky:

Zájmové útvary

• běhMažoretky a tanec – zpočátku spíše mažoretky, v současné době se více tančí. Tento kroužek je velmi oblíbený mezi mladšími i staršími žáky (dívkami i chlapci). Kromě vystoupení na každé školní akci si své taneční umění, ale i společenské chování vyzkoušeli členové na Plese tanečního kroužku.
  • běhHra na kytaru – děti se naučí doprovodit si písničku u táboráku, ale i naladit kytaru a rozezpívat ostatní.
  • běhHra na zobcovou flétnu – tento kroužek navštěvují děti od 1. třídy, což jim i jejich rodičům pomůže při rozhodování, zda se věnovat hudebnímu nástroji hlouběji v základní umělecké škole. Z některých se tak stanou pozounisté či „trumpeťáci“ apod., jiní pokračují ve hře na flétnu v naší škole i dále.
  • běhLoutkové divadlo – škola vlastní pravý poklad – krásné staré loutkové divadlo, které zůstalo po desítky let na školní půdě. V současné době se děti kromě vlastního hraní s loutkami také se učí o marionety starat a udržovat celé divadlo.
  • Anglický jazyk, Německý jazyk – 1. stupeň, Německý jazyk – 2. stupeň - v těchto kroužcích si zájemci doplňují své jazykové znalosti o druhý jazyk, případně si zábavnou formou procvičují to, co probrali ve škole.
  • Literárně dramatický kroužek – zde si ti nejmenší osvojují základy recitace, poznávají, co všechno je nutné udělat k nastudování divadelního představení, aby je pak předvedli nejen svým rodičům, ale i dalším spoluobčanům nebo dětem ze sousedních mateřských škol.
  • Fyzikální experimenty – Podpora technických dovedností je velmi potřebná nejen proto, aby se zlepšila technická gramotnost žáků, ale i jejich přístup k technickým oborům. V tomto kroužku se to daří prostřednictvím zajímavých pokusů a úkolů, které žáky baví, aniž by si uvědomovali, že se vlastně učí fyzice či chemii.
  • Sborový zpěv – Pěvecký sbor na svých pravidelných zkouškách nacvičuje písničky v jednohlase či jednoduchém dvojhlase, případně s doprovodem rytmických nástrojů. V průběhu školního roku vystupuje na pravidelných i mimořádných akcích školních i obecních (rozsvícení vánočního stromku, Den matek, školní projekty apod.)
  • Žáci v hrnci – Vaření je dnes velmi oblíbené – vaří se v každé televizi a pulty knihkupectví jsou plné kuchařek, a tak si o otevření tohoto kroužku řekli i naši žáci.

Kroužky v rámci ŠD

• Počítače
  • Sportovní kroužek
  • Výtvarný kroužek