Technické hry
Družstvo naší školy se zúčastní i letošního ročníku, který se uskuteční 21. 11. v Litoměřicích
18.11.2017
Plavání se blíží
Pro žáky 3. a 4. ročníku
15.11.2017
Divadelní představení Potrestaná liška
Potrestaná liška
Litoměřická NEJ
Projekt Litoměřická NEJ
05.11.2017
Úkoly pro osmáky
USTAVUJÍCÍ SCHŮZE
Ustavující schůze SRPŠ

Zájmová činnost

Vzhledem k tomu, že do naší školy většinou děti dojíždějí z okolních obcí, snažíme se, aby nemusely po skončení vyučování čekat na autobus a nabízíme každoročně okolo 15 zájmových útvarů, které mohou děti navštěvovat v ranních nebo odpoledních hodinách. Jsme si vědomi, že naši žáci mají ztíženou možnost dojíždět za zájmovou činností do města, a proto jim nabízíme kroužky v oblastech jazykové, hudební, sportovní a pohybové, dramatické a dalších podle jejich zájmu. Zájmové útvary vedou vyučující, kroužky v rámci ŠD vychovatelky a některé další pak i rodiče žáků nebo občané z regionu.

Nabídka kroužků se rok od roku vyvíjí a mírně mění, v současné době pracují tyto kroužky:

Zájmové útvary

• běhMažoretky a tanec – zpočátku spíše mažoretky, v současné době se více tančí. Tento kroužek je velmi oblíbený mezi mladšími i staršími žáky (dívkami i chlapci). Kromě vystoupení na každé školní akci si své taneční umění, ale i společenské chování vyzkoušeli členové na Plese tanečního kroužku.
  • běhHra na kytaru – děti se naučí doprovodit si písničku u táboráku, ale i naladit kytaru a rozezpívat ostatní.
  • běhHra na zobcovou flétnu – tento kroužek navštěvují děti od 1. třídy, což jim i jejich rodičům pomůže při rozhodování, zda se věnovat hudebnímu nástroji hlouběji v základní umělecké škole. Z některých se tak stanou pozounisté či „trumpeťáci“ apod., jiní pokračují ve hře na flétnu v naší škole i dále.
  • běhLoutkové divadlo – škola vlastní pravý poklad – krásné staré loutkové divadlo, které zůstalo po desítky let na školní půdě. V současné době se děti kromě vlastního hraní s loutkami také se učí o marionety starat a udržovat celé divadlo.
  • Anglický jazyk, Německý jazyk – 1. stupeň, Německý jazyk – 2. stupeň - v těchto kroužcích si zájemci doplňují své jazykové znalosti o druhý jazyk, případně si zábavnou formou procvičují to, co probrali ve škole.
  • Literárně dramatický kroužek – zde si ti nejmenší osvojují základy recitace, poznávají, co všechno je nutné udělat k nastudování divadelního představení, aby je pak předvedli nejen svým rodičům, ale i dalším spoluobčanům nebo dětem ze sousedních mateřských škol.
  • Fyzikální experimenty – Podpora technických dovedností je velmi potřebná nejen proto, aby se zlepšila technická gramotnost žáků, ale i jejich přístup k technickým oborům. V tomto kroužku se to daří prostřednictvím zajímavých pokusů a úkolů, které žáky baví, aniž by si uvědomovali, že se vlastně učí fyzice či chemii.
  • Sborový zpěv – Pěvecký sbor na svých pravidelných zkouškách nacvičuje písničky v jednohlase či jednoduchém dvojhlase, případně s doprovodem rytmických nástrojů. V průběhu školního roku vystupuje na pravidelných i mimořádných akcích školních i obecních (rozsvícení vánočního stromku, Den matek, školní projekty apod.)
  • Žáci v hrnci – Vaření je dnes velmi oblíbené – vaří se v každé televizi a pulty knihkupectví jsou plné kuchařek, a tak si o otevření tohoto kroužku řekli i naši žáci.

Kroužky v rámci ŠD

• Počítače
  • Sportovní kroužek
  • Výtvarný kroužek