Technické hry
Družstvo naší školy se zúčastní i letošního ročníku, který se uskuteční 21. 11. v Litoměřicích
18.11.2017
Plavání se blíží
Pro žáky 3. a 4. ročníku
15.11.2017
Divadelní představení Potrestaná liška
Potrestaná liška
Litoměřická NEJ
Projekt Litoměřická NEJ
05.11.2017
Úkoly pro osmáky
USTAVUJÍCÍ SCHŮZE
Ustavující schůze SRPŠ

Výuka v základní škole

Vyučujeme podle školního vzdělávacího programu Pestrá škola – ŠVP pro základní vzdělávání. Další informace o výuce v kapitole ŠVP

V rámci výuky probíhá ve 4. ročníku dopravní výchova, ve 3. a 4. ročníku výuka plavání, v 7. ročníku lyžařský výcvik. Nabízíme několik volitelných předmětů: Psaní všemi deseti (psaní na klávesnici deseti prsty), Umění v historii (o vývoji uměleckých slohů), Český jazyk plus a Matematika plus (příprava na střední školu). Tyto předměty zařazujeme na základě výběru žáků a rodičů.

V posledních letech škola pravidelně zajišťuje pro své žáky testy SCIO.

Rekonstrukce školy

V roce 2005 proběhla ve škole rekonstrukce přízemních prostor budovy, která zajistila jak modernizaci, tak i plnění nových hygienických norem. Jednalo se především o

• modernizaci vytápění: Po plynofikaci obce se otevřela možnost přejít z původního vytápění školy koksem na plyn. Stará kotelna s kotli na tuhá paliva se tak částečně proměnila v čistý prostor, kde jsou umístěny kondenzační plynové kotle a částečně umožnila využití pro další zázemí.
  • rekonstrukci školní kuchyně: Školní jídelna byla vybavena moderní technikou tak, aby vyhověla všem požadavkům kladeným na její provoz. Kromě zařízení kuchyně bylo vybudováno také sociální zázemí pro zaměstnance.
  • rekonstrukci MŠ: Původní nevyhovující sociální zařízení v jiné části budovy bylo nahrazeno dostatečným počtem umývadel a WC v bezprostředním sousedství třídy. Nová umývárna a WC jsou doplněny i sociálním zázemím pro učitelky.
  • zázemí k tělocvičně: Z části bývalé uhelné kotelny vzniklo sociální zázemí pro tělocvičnu (šatna, WC, sprcha, umývárna).

V dalších letech probíhaly spíše drobnější či udržovací práce a úpravy:

Postupně bylo rekonstruováno osvětlení (doplněno nasvícení tabulí a vyměněna stará osvětlovací tělesa ve školních družinách, počítačové učebně a školních dílnách za vyhovující zářivková svítidla). Došlo k výměně podlahové krytiny a postupně byly vyměněny všechny školní lavice za výškově nastavitelné. (Na školní nábytek získal OÚ Ploskovice dotaci z OP Obnovy venkova Ústeckého kraje.) Třídy dostaly novou tvář obměnou dalšího nábytku a doplňků. Obnoveno bylo vybavení školní dílny, zmodernizován knihovní fond školní knihovny.

Podle potřeb daných vývojem v oblasti výpočetní techniky se také mění ICT vybavení školy – počítačová učebna doplněna interaktivními tabulemi a datovými projektory v dalších třídách i mobilní učebnou (tablety).

Školní pozemek

Když v roce 2004 získala škola pozemek, měli jsme jasnou představu, jak by měla naše školní zahrada v budoucnu vypadat a k čemu bychom ji chtěli využívat: Naším cílem bylo vytvořit prostor nejen pro výuku pozemků, ale i pro výuku jiných předmětů venku a pro různé školní akce s rodiči a žáky. Chtěli jsme vybudovat ekozahradu, která bude podporovat udržitelný rozvoj a bude přátelská k rostlinám i živočichům. Prostřednictvím péče o zahradu jsme chtěli naše žáky přivést zpět od počítačů k práci v přírodě, podpořit rozvoj jejich pracovních kompetencí.<\p>

Uplynulo více než deset let a zahradu jsme natolik zvelebili a přiblížili našim cílům, že jsme jí i zde, na webu školy, věnovali vlastní prostor. A pokud si dnes prohlížíme fotografie zachycující její podobu v roce 2004 a dnes (vše ve fotogalerii), jen těžko sami věříme, že se jedná o stejný pozemek. Více o školní zahradě čtěte zde

Spolupráce ZŠ a MŠ

Sloučení základní školy a mateřské školy do jedné organizace nám umožňuje podporovat přirozené kontakty dětí různého věku. Školáci tak mají možnost vyzkoušet si samostatně připravit i realizovat různé akce pro děti z MŠ. Již tradiční je např. Mikuláš, či Halloween. Přirozenou cestou se u žáků rozvíjejí některé klíčové kompetence dané Rámcovým vzdělávacím programem.