Jaro v Třebušíně
Recitační soutěž
Okresní přehlídka
FOND SIDUS
Děti pomáhají nemocným kamarádům.
MŠ, 1. a 2. třída
16.03.2017
Keramická dílna IV.
Přijďte si nabarvit své výtvory.
16.03.2017
Český jazyk + OV aktualita
09.09.2016

Výuka v základní škole

Vyučujeme podle školního vzdělávacího programu Pestrá škola – ŠVP pro základní vzdělávání.

V rámci výuky probíhá ve 4. ročníku dopravní výchova, ve 3. a 4. ročníku výuka plavání, v 7. ročníku lyžařský výcvik. Na základě výběru žáků a rodičů momentálně vyučujeme volitelné předměty Informatika, druhý cizí jazyk, výtvarné činnosti a pracovní činnosti.

V posledních letech škola pravidelně zajišťuje pro své žáky testy SCIO.

Rekonstrukce školy

V roce 2005 proběhla ve škole rekonstrukce přízemních prostor budovy, která zajistila jak modernizaci, tak i plnění nových hygienických norem. Jednalo se především o

• modernizaci vytápění: Po plynofikaci obce se otevřela možnost přejít z původního vytápění školy koksem na plyn. Stará kotelna s kotli na tuhá paliva se tak částečně proměnila v čistý prostor, kde jsou umístěny kondenzační plynové kotle a částečně umožnila využití pro další zázemí.
  • rekonstrukci školní kuchyně: Školní jídelna byla vybavena moderní technikou tak, aby vyhověla všem požadavkům kladeným na její provoz. Kromě zařízení kuchyně bylo vybudováno také sociální zázemí pro zaměstnance.
  • rekonstrukci MŠ: Původní nevyhovující sociální zařízení v jiné části budovy bylo nahrazeno dostatečným počtem umývadel a WC v bezprostředním sousedství třídy. Nová umývárna a WC jsou doplněny i sociálním zázemím pro učitelky.
  • zázemí k tělocvičně: Z části bývalé uhelné kotelny vzniklo sociální zázemí pro tělocvičnu (šatna, WC, sprcha, umývárna).

Ve školním roce 2009/10 byla provedena rekonstrukce osvětlení – bylo doplněno nasvícení tabulí a vyměněna stará osvětlovací tělesa ve školních družinách, počítačové učebně a školních dílnách za vyhovující zářivková svítidla. došlo k výměně podlahové krytiny a postupně byly vyměněny všechny školní lavice za nové, výškově nastavitelné. Na školní nábytek získal OÚ Ploskovice dotaci z OP Obnovy venkova Ústeckého kraje.

Školní pozemek

V roce 2004 získala škola pozemek, který budeme dále využívat zvláště pro rozvoj pracovní kompetence žáků. Naším cílem je vybudovat prostor nejen pro výuku pozemků, ale i pro výuku venku anebo různé školní akce s rodiči a žáky. Máme v plánu vybudovat na školním pozemku ekozahradu.

Spolupráce ZŠ a MŠ

Sloučení základní školy a mateřské školy do jedné organizace nám umožňuje podporovat přirozené kontakty dětí různého věku. Školáci tak mají možnost vyzkoušet si samostatně připravit i realizovat různé akce pro děti z MŠ. Již tradiční je např. Mikuláš, či Halloween. Přirozenou cestou se u žáků rozvíjejí některé klíčové kompetence dané Rámcovým vzdělávacím programem.