Jaro v Třebušíně
Recitační soutěž
Okresní přehlídka
FOND SIDUS
Děti pomáhají nemocným kamarádům.
MŠ, 1. a 2. třída
16.03.2017
Keramická dílna IV.
Přijďte si nabarvit své výtvory.
16.03.2017

Provoz MŠ

• Ploskovice 6.30 – 15.30
  • Třebušín 7.00 – 15.15

Příchod dětí do MŠ – do 8.00, po domluvě může dítě přijít i později, do 8.00 je však nutno přihlásit ho ke stravování.

Další informace týkající se provozu MŠ najdete v dokumentech Školní řád MŠ a Provozní řád MŠ.

Platby v MŠ

• Školné - platba je stanovena shodně pro třídu Ploskovice i pro třídu Třebušín:
    • 300 Kč měsíčně – děti mladší 5 let (počítáno k 1. 9.)
    • 0 Kč – děti starší 5 let (počítáno k 31. 8.)
    • 300 Kč měsíčně – děti s odkladem školní docházky
    Úplata za předškolní vzdělávání je splatná k 30. dni v měsíci hotově u učitelky MŠ.
  • Stravné
    • MŠ Ploskovice
    • MŠ Třebušín
    Úplata je splatná ve stanoveném termínu u vedoucí školní jídelny (Ploskovice) a u učitelky MŠ (Třebušín).

Výuka v MŠ

MŠ již vypracovala svůj školní vzdělávací program. Je o něj zahrnuta řada aktivit, které doplňují běžné činnosti v MŠ:

• předplavecký výcvik – absolvují každoročně zájemci z obou tříd
  • dopravní výchova
  • výukové programy pro nejmenší na PC (počítač přímo ve třídě)
  • pravidelné návštěvy knihovny
  • pravidelné návštěvy divadla
  • zdravotní výchova
  • seznamování s cizím jazykem
  • bezpečnost a chování v době požáru
  • protidrogová prevence
  • prevence šikanování
  • ekologické činnosti

Akce v MŠ

V mateřské škole probíhá řada tradičních pravidelných akcí, které čerpají náměty z běhu roku:

• Drakiáda
  • Sběr kaštanů pro zvířátka (spolupráce s mysliveckým sdružením)
  • Halloween- akce spojená se ZŠ, soutěže na hřišti, opékání špekáčků a na závěr stezka odvahy ve „strašidelném parku“ u školy.
  • Předvánoční keramika s rodiči – setkání při tvořivé práci děti a rodiče.
  • Mikuláš – mikulášské nadílení připravují každoročně pro děti žáci ZŠ
  • Vánoční besídka – setkání dětí, rodičů a učitelek v příjemné vánoční atmosféře, s koledami, cukrovím i dárečky
  • Ukázky elektrických vláčků a letadel, ukázky prací modelářů – nad těmito technickými skvosty se dětem vždy rozzáří oči díky jednomu z místních občanů
  • Maškarní karneval – průvod masek se ukáže i starším kamarádům v základní škole, soutěže, tance, soutěž o nejhezčí masku
  • Krmení zvířátek v krmelci – Děti zjišťují, že ne každý může být v zimě v teplíčku a jak mohou pomoci zvířátkům překonat těžké zimní období.
  • Den matek – svým vystoupením poděkují dětí svým maminkám a babičkám v krásném prostředí velkého sálu ploskovického zámku.
  • Školní výlety – stejně jako školáci i děti z MŠ podnikají v červnu svůj velký výlet. Cílem bývá např. ZOO Ústí nad Labem, ZOO Praha, výlet parníkem po Vltavě, indiánskou stezkou, parníkem po Labi a elektrickým vláčkem.
  • Den dětí – soutěže pro děti
  • Cesta za pokladem – zámecký park ožije pohádkovými postavami, které mají pro děti připravené pohádkové úkoly.
  • Divadelní představení v divadle v Litoměřicích a také divadel, která přijedou za námi do školky.
  • Dopravní hřiště v Litoměřicích- bezpečně po chodníku i silnici.
  • Zámek Ploskovice – děti se účastní různých akcí pořádaných zámkem od běžné prohlídky přes Prohlídky s princeznou, Dne ve středověku (tematické soutěže, kejklíři, dobová hudba, historické zbraně), divadelních představení, a dalších podle aktuální nabídky Státního zámku Ploskovice
  • Sportovní olympiáda
  • Návštěva 1. třídy – předškoláci se seznamují s prostředím, které je čeká v příštím školním roce
  • Besídka – rozloučení se školáky v reprezentačních prostorách státního zámku Ploskovice
  • Spaní ve školce – připravila paní učitelka pro děti v Třebušíně poprvé v roce 2006
  • Velikonoční a vánoční fotografování s profesionálem

Den v naší MŠ

Činnosti řízené pedagogem
  • didakticky cílené činnosti (činnosti řízené pedagogem) probíhají v průběhu celého dne formou individuální, skupinové či kolektivní práce učitelek s dětmi, vycházejí z potřeb a zájmů dětí. Třída je věkově smíšená, zvýšená péče v didakticky cílených činnostech je věnována předškolním dětem, a to jak v kolektivu, tak i v individuálních činnostech, podle plánu ve ŠVP.
Spontánní hra dětí
  • je zařazována v průběhu celého dne podle potřeby dětí
Pohybové aktivity (tělocvična, travnaté hřiště)
  • volně pohybovou aktivitu, relaxační cvičení, cvičení na správné držení těla, zdravotně zaměřená cvičení (vyrovnávací, protahovací, uvolňovací, dechová, relaxační), pohybové hry, průběžně pohybové chvilky a hudebně pohybové činnosti. Cvičení s různým náčiním (obruče, míče-velké, malé), cvičení na nářadí (přizpůsobené malým dětem- žíněnky, koberec, lavičky..).
Vycházky
  • zámecký park, vlastní nově vybavené dětské hřiště, okolí MŠ, vycházky mezi pole i po silnici.
Odpolední odpočinek
  • spánek, odpočinek
Sledování televize
  • jednou týdně 30 min. (Kouzelná školka)
  • v případě špatného počasí nebo inverzí max. dvakrát týdně
Práce na počítači
  • max. třikrát týdně 20 min.

Co dítě potřebuje do MŠ

• zubní kartáček
  • zubní pasta
  • pyžamo (každý týden)
  • přezůvky (pevné, ne pantofle)
  • hrníček na pitný režim
  • oblečení na denní pobyt
  • pláštěnka
  • náhradní spodní prádlo u malých dětí
  • 2 balení papírových kapesníků na rok
Vše přizpůsobte co nejjednoduššímu převlékání.

Co bych měl(a) umět při nástupu do MŠ

• obléknout a obout se (bačkory a boty)
    (předškoláci i knoflíky, zipy a tkaničky)
  • stolování - samostatně se najíst lžící (předškoláci příborem), vydržet po dobu oběda u stolu v klidu