Poděkování rodičům

29.05.2020 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

formou konzultací

Vážení rodiče,
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR povolilo od 8. 6. 2020 účast žáků 2. stupně ve škole. Zde je přesná formulace vyhlášení MŠMT:
"Možnost realizace občasných vzdělávacích a socializačních aktivit pro žáky druhých stupňů základních škol, žáků středních a studentů vyšších odborných škol mimo závěrečné ročníky, a to v období od 8. do 30. června 2020. Jedná se o možnost (nabídku) pro školy, přičemž je na konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínkách každé školy, zda této možnosti využije, v jakém rozsahu a jakým způsobem. Nepůjde tedy o fungování v obdobném režimu, jako je tomu u 1. stupňů základních škol, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin. Pokud nebude v personálních a prostorových podmínkách školy toto zajistit, není povinností školy tyto aktivity realizovat. Účast žáků bude dobrovolná."

Rádi bychom Vám tedy nabídli možnost poslat žáka 2. stupně do školy na konkrétní domluvenou konzultaci v jednotlivých předmětech, přičemž hlavní těžiště školní práce bude až do konce školního roku v online výuce jako dosud.

Online výuka bude pokračovat beze změny podle stanoveného rozvrhu.

Pokud byste měli zájem, je možné domluvit pro Vaše dítě individuální konzultaci z jakéhokoli předmětu v době, kdy vyučující nemá online výuku. Napište mail (melicharova@zsploskovice.cz) nebo volejte na čísla 416749066, 777977691 a domluvíme se na termínu podle možností. Žák, který přijde do školy, musí při příchodu odevzdat Čestné prohlášení o bezinfekčnosti ((formulář zde) a ve škole je povinen dodržovat hygienická pravidla podle pokynů učitele (rouška, rozestup 2 m, mytí a dezinfikování rukou).

Povolení vstupu žáků 2. stupně do školy nám umožní vyhlásit termín vybírání učebnic (cca v polovině června) a vydávání vysvědčení (konec června). Pro bližší informace sledujte průběžně webové stránky školy.

Stejně jako každý rok Vám nabídneme možnost zajistit sešity a výtvarné pomůcky, třídní učitelé budou vybírat opět od zájemců 300 Kč, v průběhu prázdnin pak bude zveřejněn seznam potřeb, které je třeba si zakoupit, pokud této možnosti nevyužijete. Do konce školního roku též budeme vybírat prostředky na pracovní sešity. Vyzvěte své děti, aby si zkompletovaly a daly do pořádku učebnice a připravily je na odevzdání.

Přeji krásné dny a hodně zdraví a děkuji všem rodičům za výbornou spolupráci se školou v současné obtížné situaci.