aktuality
Poděkování rodičům
A KRÁSNÉ PRÁZDNINY DĚTEM
30.06.2020
Seznam přijatých žáků do 1. třídy pro školní rok 2020/2021
Do 1. ročníku můžeme přijmout i další zájemce
19.05.2020
STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU
Využijte naši nabídku volnočasových a mimoškolních aktivit - pro děti i dospělé
13.09.2018
Zařadili jsme do výuky METODU FIE
- metoda, která rozvíjí a posiluje schopnost učit se
07.09.2018
Stravování ve školní jídelně
Reportáž veřejnoprávní České televize
06.10.2015
Školní mléko a Ovoce do škol
Jsme zapojeni do projektu podporujícího zdravou výživu.
04.05.2015
Informace o dostupnosti DUM
Digitální učební materiály ZŠ Ploskovice
09.07.2012
Internetové stránky jsou na světě
jásejte :-D
17.08.2006
logo

Aktuality

Otevírání školy pro žáky 2. stupně
29.05.2020 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

formou konzultací

Vážení rodiče,
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR povolilo od 8. 6. 2020 účast žáků 2. stupně ve škole. Zde je přesná formulace vyhlášení MŠMT:
"Možnost realizace občasných vzdělávacích a socializačních aktivit pro žáky druhých stupňů základních škol, žáků středních a studentů vyšších odborných škol mimo závěrečné ročníky, a to v období od 8. do 30. června 2020. Jedná se o možnost (nabídku) pro školy, přičemž je na konkrétních personálních, materiálních a prostorových podmínkách každé školy, zda této možnosti využije, v jakém rozsahu a jakým způsobem. Nepůjde tedy o fungování v obdobném režimu, jako je tomu u 1. stupňů základních škol, ale spíše o možnost konání konzultací či třídnických hodin. Pokud nebude v personálních a prostorových podmínkách školy toto zajistit, není povinností školy tyto aktivity realizovat. Účast žáků bude dobrovolná."

Rádi bychom Vám tedy nabídli možnost poslat žáka 2. stupně do školy na konkrétní domluvenou konzultaci v jednotlivých předmětech, přičemž hlavní těžiště školní práce bude až do konce školního roku v online výuce jako dosud.

Online výuka bude pokračovat beze změny podle stanoveného rozvrhu.

Pokud byste měli zájem, je možné domluvit pro Vaše dítě individuální konzultaci z jakéhokoli předmětu v době, kdy vyučující nemá online výuku. Napište mail (melicharova@zsploskovice.cz) nebo volejte na čísla 416749066, 777977691 a domluvíme se na termínu podle možností. Žák, který přijde do školy, musí při příchodu odevzdat Čestné prohlášení o bezinfekčnosti ((formulář zde) a ve škole je povinen dodržovat hygienická pravidla podle pokynů učitele (rouška, rozestup 2 m, mytí a dezinfikování rukou).

Povolení vstupu žáků 2. stupně do školy nám umožní vyhlásit termín vybírání učebnic (cca v polovině června) a vydávání vysvědčení (konec června). Pro bližší informace sledujte průběžně webové stránky školy.

Stejně jako každý rok Vám nabídneme možnost zajistit sešity a výtvarné pomůcky, třídní učitelé budou vybírat opět od zájemců 300 Kč, v průběhu prázdnin pak bude zveřejněn seznam potřeb, které je třeba si zakoupit, pokud této možnosti nevyužijete. Do konce školního roku též budeme vybírat prostředky na pracovní sešity. Vyzvěte své děti, aby si zkompletovaly a daly do pořádku učebnice a připravily je na odevzdání.

Přeji krásné dny a hodně zdraví a děkuji všem rodičům za výbornou spolupráci se školou v současné obtížné situaci.

Investice do rozvoje vzdělávání. evropský sociální fond v ČR Evropská unie MŠMT OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Prohlášení o přístupnosti
© 2006 Základní škola a Mateřská škola Ploskovice, příspěvková organizace, okres Litoměřice.