aktuality
Rozpočet na rok 2023
Schválený rozpočet na rok 2023
20.09.2023
JEZERO MOST
Exkurze na jezero Most
19.09.2023
Facebook
Nově nás můžete sledovat i na facebooku.
15.05.2023
Ve škole působí speciální pedagožka
nově od listopadu
30.11.2022
Učíme Čtením a psaním ke kritickému myšlení
Naše škola byla vybrána do projektu manželů Kellnerových Pomáháme školám k úspěchu
16.09.2021
STŘEDISKO VOLNÉHO ČASU
Využijte naši nabídku volnočasových a mimoškolních aktivit - pro děti i dospělé
13.09.2018
Zařadili jsme do výuky METODU FIE
- metoda, která rozvíjí a posiluje schopnost učit se
07.09.2018
Internetové stránky jsou na světě
jásejte :-D
17.08.2006
logo

Aktuality

Stávka ve školství
20.11.2023 Mgr. Bc. Miroslava Melicharová   Tisk

27. 11. 2023, za požadavky stojíme

Vážení rodiče,
v posledních dnech ve škole intenzivně řešíme, zda se připojit ke stávce pracovníků škol (týká se ZŠ i MŠ, 27. 11. 2023). VIZ DALŠÍ PŘÍSPĚVEK - KE STÁVCE SE PŘIPOJUJEME S obavou se díváme na plány ministerstva školství (MŠMT). To se chystá provést změny, které povedou ke snížení kvality výuky i služeb, které jsou dětem a žákům v rámci vzdělávání poskytovány (zejména stravování). Definitivní rozhodnutí o naší účasti ve stávce sdělíme touto cestou nejpozději v úterý 21. 11., s důvody stávky se však všichni plně ztotožňujeme:

Nesouhlasíme s plánovaným omezováním počtu asistentů pedagoga. Po zavedení inkluze pomáhají žákům, kteří to potřebují, a tím zajišťují klidné pracovní prostředí pro všechny ostatní žáky.

Nesouhlasíme se snižováním platů všech neučitelských zaměstnanců, mnoho z nich má i nyní platy velmi nízké, nedůstojné a nedostačující.

Nesouhlasíme se snížením počtu odučených hodin (a tím i počtu učitelů), protože se tím výrazně sníží kvalita vzdělávání.

Nesouhlasíme s přesunutím mezd pro provozní zaměstnance na zřizovatele (obec), pro malé obce by to byla značná zátěž. Navíc by tyto kroky mohly vést k omezování školních jídelen.

Nesouhlasíme s omezováním finančních prostředků na vybavení škol pomůckami.

Co se týče důvodu, o kterém se mluví nejvíce – tedy platů učitelů: My stávající zaměstnanci bychom nezvyšování pochopili, platy učitelů jsou však na 72% platů vysokoškoláků, což povede k tomu, že do škol nebudou nastupovat mladí a kvalifikovaní lidé a i to významně ovlivní kvalitu výuky. Vadí nám také, jak politici o této věci informují – staví veřejnost proti učitelům, přitom zvýšení platů není ve skutečnosti garantováno, jak říkají, a je jasné, že místo 130% průměrného platu dosáhne maximálně 113%.

Cítíme, že po posledních letech, kdy MŠMT nastartovalo pozitivní změny, je nyní vzdělávání v ohrožení. Plánované zásahy se negativně dotknou především žáků a to nechceme dopustit. Budeme rádi za Vaše pochopení a podporu. Děkujeme.
Miroslava Melicharová, ředitelka školy

Informace a odkaz
Pokud Vás naše prohlášení oslovilo a chtěli byste se k našemu boji připojit, můžete to udělat prostřednictvím petice, která je právě zveřejněna na internetu a lze ji tam jednoduše podepsat.
Petice za školství zde

Investice do rozvoje vzdělávání. evropský sociální fond v ČR Evropská unie MŠMT OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Prohlášení o přístupnosti
© 2006 Základní škola a Mateřská škola Ploskovice, příspěvková organizace, okres Litoměřice.