Škola v přírodě v Kryštofově Údolí
Příjemný pobyt v Lužických horách
10.06.2024
Seznam přijatých žáků do 1. třídy.
Přijatí prvňáčci.
10.05.2024
Fond Sidus
Sbírka na pomoc nemocným dětem
08.05.2024
Rozpočet na rok 2024
Schválený rozpočet na rok 2024
05.01.2024
JEZERO MOST
Exkurze na jezero Most
19.09.2023
Nově nás můžete sledovat i na facebooku.
15.05.2023
Učíme Čtením a psaním ke kritickému myšlení
Naše škola byla vybrána do projektu manželů Kellnerových Pomáháme školám k úspěchu
16.09.2021

Škola v přírodě v Kryštofově Údolí
10.06.2024 Mgr. Iveta Šteiglová fotky Tisk
Název akce:Škola v přírodě v Kryštofově Údolí
Termín konání:13.05.2024
Místo konání:Kryštofovo Údolí

Příjemný pobyt v Lužických horách

Školy v přírodě v Lužických horách se zúčastnili žáci z 3., 5., 9. a 3 děvčata ze 4. ročníku.

Pro pobyt jsme si vybrali malebnou obec Kryštofovo Údolí. Z Kryštofova Údolí jsme podnikali velké množství procházek do přírody. První den jsme navštívili obecní úřad, poté se seznámili s okolím. Prohlédli jsme si místní kostel, dřevěnou zvonici a sochu sv. Jana Nepomuckého. Odpoledne jsme se prošli k Novinskému mostu.

Druhý den nás čekala prohlídka Muzea betlémů. Našli jsme zde více než 20 betlémů, byli seznámeni s historií obce a paní lektorka si pro nás připravila výtvarnou dílnu - vyrábění z ovčího rouna nebo korálkování z drátků. Odpoledne nás čekaly hry v lese.

3. den jsme plnili úkoly v lese. Odpoledne se pak vydali autobusem do Liberce do zoo za zvířátky.

4. den jsme si zaskotačili na místním hřišti a zúčastnili se sportovního dopoledne. Odpoledne jsme se vydali k řece Nisa, kde jsme se povozili lanovkou nad řekou. Byl to trošku adrenalin. Ale zvládli jsme to. Na zpáteční cestě jsme se občerstvili v místní cukrárně a poté se připravovali na závěrečný rozlučkový večer.
Po celý pobyt, pokud jsme měli volnou chvilku, jsme chodili k místnímu rybníčku, kde jsme měli prvouku naživo. Viděli jsme spoustu pulců, užovek a prý i zmiji....ale byla to asi nakonec užovka. Voda lákala...

V pátek ráno jsme vyhodnotili pobyt, dobalili a odjížděli domů.

Moc se nám v Kryštofově Údolí v penzionu Eva líbilo a možná se ještě vrátíme. Pan majitel se o nás výborně staral, jídlo bylo více než nadstandardní.